Nemokamas pristatymas nuo 18 eur** pasirinkus pristatymą į siuntų terminalą
Greitesnis pristatymasVilniuje prekes pristatysime tą pačią dieną
0prekių
Prekių krepšelis tuščias
 
Kategorijos
Naujienlaiškis

Ką žinote apie dantų pastą?

Visai nesvarbu ar norite dantų pastos nusipirkti parduotuvėje ar vaistinėje, jų pasirinkimo yra tokia gausybė, kad sukasi galva. Su auksu, sidabru, fluoru ar be jo, balinanti, kvepianti? Kainų įvairovė taip pat ypač plati, todėl kaip išsirinkti tinkamą? Į ką atkreipti dėmesį?

Dantų pasta su fluoru

Skaitant bet kokios dantų pastos sudėtį, galima lengvai pasimesti nuo daugybės nežinomų ingredientų. Kiekvienas žinome sau opiausias problemas ir kokio rezultato pageidaujame: dantų balinimas, gydymas, kraujuojančių dantenų problema ir  kt. Kiek bevyktų diskusijų apie fluoridą – visi sutinka, tai vienas veiksmingiausių bet kurios dantų pastos ingredientų. Įrodyta, kad fluoras ne tik stiprina dantų emalį, bet ir mažina bakterijų fermentų aktyvumą, padeda atkurti pažeistus dantis ir saugo juos nuo žalingo rūgščių poveikio. Fluoro jonai, sąveikaudami kartu su seilėse esančiu kalciu, suformuoja rūgštims atsparius kalcio fluorido kristalus.

Balinanti dantų pasta

Prekybos vietose matome gausybę balinančių dantų pastų, tačiau dažnai valome jomis dantis ir nepastebime jokio norimo efekto – t.y. baltesnių dantų. Ar jos iš tikro veikia? Ko tikėtis? Balinančios dantų pastos, kaip ir visos kitos – yra švelnios abrazyvinės medžiagos, padedančios pašalinti danties paviršių nuo susidarančių dėmių. Balinančiose dantų pastose yra naudojamos dalelės, kurių forma yra modifikuota, kad jos lengviau išvalytų nešvarumus, susikaupusius ant dantų. Todėl naudojant balinančią dantų pastą, greičiau pamatysite efektą. Tačiau naudojant tokio tipo pastas, tik šiek tiek daugiau pajusite efektą ir ne itin ilgą laiką – tai niekada neprilygs dantų balinimo procedūroms, kurias atlieka profesionalūs odontologai.

Mažiau yra daugiau

Dantų pastos ar šepetėlių reklamose, kartais stebina pastos kiekis, išspaudžiamas iš tūbelės. Argi tai nėra per didelis kiekis? Tikrai taip! Išspausdami kuo daugiau pastos ant šepetėlio – tikrai nepasieksite geresnio dantų valymo rezultato. Daugiausia, kiek jums reikia vienam valymui – žirnelio dydžio kiekio ir ne daugiau. Tai tikrai pakankamas kiekis vienam dantų valymui, tačiau taip ir sutaupysite dantų pastos, „nešvaistydami“ jos be reikalo.

Dantų valymas: svarbiau kaip jūs tą darote, o ne su kokiu šepetėliu

Rinkoje galite rasti įvairiausio tipo šepetėlių: minkštų, kietų, su aukso ar sidabro dalelėmis, skirtingais šerelių ilgiais. Taip, kažkuriais jų yra smagiau ar patogiau valytis dantis, tačiau nepamirškite, kad pats svarbiausias dalykas – tinkamai valyti pačius dantis. Mums dažnai atrodo, kad dantis valomės pakankamai ilgai, tačiau tai tikrai turi užtrukti ne mažiau nei 1-2 minutes, kad tikrai puikiai išvalytume visus tarpdančius ir pašalintume maisto likučius. „Nebrūžinkite“ šepetėlio pirmyn atgal per visą dantų liniją, darykite tai švelniai, sukamaisiais judesiais. Po valymo, nepamirškite ir  tarpdančių siūlo, kuris puikiai padeda užbaigti darbą.

Organinės dantų pastos

Ekologiškos, organinė dantų pastos yra tokios pat veiksmingos, kaip ir Jums įprastos. Visiškai nereikia bijoti, kad natūralios pastos tinkamai neatliks pagrindinė funkcijos. Tačiau visada pasitikrinkite, ar jose yra fluorido – jis užtikrins efektyvesnį rezultatą. Pasirinkdami organinę dantų pastą, Jūs išvengsite sudėtyje esančių bereikalingų ingredientų, tokių kaip dirbtiniai konservantai, saldikliai bei dažikliai.

Dantų pastos sudėtis gali Jus nustebinti

Daugumos ingredientų, besikartojančių ant dantų pastos tūbelių, galite ir nežinoti – juk nesate medikas. Tačiau daugelis ingredientų gali Jus išties nustebinti – pvz. jūros dumbliai ar dezinfekuojančios medžiagos, kurie beveik visuomet yra pastų, su fluoru sudėtyje. Daugumoje dantų pastų taip rasite mineralinių koloidų bei natūralių dervų. Kad dantų pasta putotų – jos sudėtyje yra natrio laurilsulfatas, medžiaga, kurios rasime ir daugelyje buityje naudojamų ploviklių, šampūnų ar kūno švaros palaikymo priemonių.

Ką rinktis: dantų pastą ar gelį?

Galbūt, esate girdėję, kad viena ar kita priemonė yra geresnė – tačiau iš esmės, jos atlieka visiškai tą pačią funkciją. Nėra jokio skirtumo, išskyrus skonį, tekstūrą, ar tiesiog Jūsų pasirinktą dantų valymo būdą. Naudokite ir vieną ir kitą jeigu norite, tačiau niekada nepamirškite tiesiog skirti tam kelias minutes ir gerai išsivalyti dantis.

Parašykite komentarą: