Nemokamas pristatymas nuo 18 eur** pasirinkus pristatymą į siuntų terminalą
0prekių
Prekių krepšelis tuščias
 
Kategorijos
Naujienlaiškis

Kaip teisingai prižiūrėti veido odą

Kaip kasdien tinkamai pasirūpinti savo veido oda?

Galima valandų valandas praleisti besirenkant sau tinkamą veido kremą. Bandote greitai akimis perbėgti ilgiausią ingredientų sąrašą, bet vistiek pusė iš jų visiškai neaiškūs. Galite tik įtarti ar Jūsų oda yra sausa, riebi ar jautri? Kaip prižiūrėti savo veido odą ir kokius produktus rinktis?

Kasdienė veido priežiūra

Visai nesvarbu koks Jūsų odos tipas – kruopšti, kasdienė veido priežiūros rutina padės išlaikyti gerą, bendrą odos  būklę ir išspręsti Jus kankinančias specifines problemas, tokias kaip: spuogai, randai ar tamsios dėmės. Kasdienėje odos priežiūroje yra svarbūs 4 žingsniai.

Kruopščiai nusiprauskite veidą.  Pasirinkite tokį prausiklį, kuris „netraukia“ veido odos. Prausiklį naudokite ne daugiau nei du kartus per dieną, ypač jeigu Jūsų oda sausa.

Būtinai naudokite veido serumą. Dažnai moterys mano, kad tai nereikšmingas, ne visada būtinas žingsnis, tačiau labai klysta. Rytais, puikiai tiks serumas su vitaminu C arba terapeptidais. Juo pasitepusi, vėliau ant viršaus galite naudoti ir makiažo priemones. Vakarais – puikiai tinka paprasčiausias retinolis.

Odos drėkinimas. Šis žingsnis yra vienas svarbiausių Jūsų odos priežiūros rutinoje, net jeigu Jūsų oda ir  yra riebi. Geriausia naudokite lengvą, gelinio pagrindo kremą, kuris neužkimš Jūsų porų. Sausai odai, labiau rekomenduojama kreminės konsistencijos drėkikliai. Ant produktų pakuočių tikrai rasite, kokios konsistencijos drėkiklį renkatės.

Apsauga nuo saulės. Galima klaidingai manyti, kad ši apsauga reikalinga tik vasarą, tačiau anaiptol. Nepamirškite šio žingsnio visus metus. SPF priemones naudokite bent jau 30 minučių iki išėjimo į lauką. Tamsesnei odai rinkitės didesnę apsaugą.

Kaip gydyti odos problemas?

Yra nemažai būdų, kaip įveikti odos problemas, negilinant problemos dar labiau. Nueikite pas specialistą, tegul įvertina Jūsų odos būklę ir tiksliai įvardija kokia tai problema. Neeksperimentuokite pačios. Netinkamai gydomi spuogai, pūslelinės, šašai ar kitos odos problemos gali atverti skausmingas žaizdas bei sukelti infekcijas, ko pasekoje turėsite tik dar daugiau spuogų bei randų. Kuo gilesnė žaizda, tuo didesnė tikimybė, kad visam laikui liks randas.  Toliau apie keletą pagrindinių veido odos problemų bei jų sprendimo būdų:

Acne

Spuogų gydymas priklauso nuo to, kaip giliai ši problema kankina Jūsų odą. Bendrai spuogų problemą turėtų išspręsti teisinga kasdienė veido priežiūros rutina, apie kurią jau kalbėjome. Tačiau jei to neužtenka, teks pasitelkti „klasikinius“ šios problemos kovos įrankius: salicilio rūgštį, benzoilo peroksidą, alfa hidroksi rūgštis (AHA), adapaleną bei arbatmedžio aliejų. Greitą poveikį spuogams turi ir specialūs spuogų pleistriukai. Pleistriukai padeda sumažinti spuogus, odos pažeidimus bei paraudimus. Veikliosios medžiagos yra arbatmedžio aliejus ir salicilo rūgštis.  Pleistrą lengva pritvirtinti tikslioje spuogų vietoje. Pleistras žudo spuogų bakterijas ir padeda sustabdyti naujų formavimąsi. Klijuokite juos prieš miegą.

Dėmės, randai ar hyperpigmentacija

Šioms problemoms įveikti teks pasisemti daugiau kantrybės – tai gali trukti ir iki 6 mėnesių. Ingredientai, kurie padeda išnaikinti randus:

Silikonas. Moksliškai įrodyta, kad silikonas gerina rando storio, spalvos ir tekstūros būklę. Nebijokite jo tepti nors ir 24 valandas per parą. Ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra silikono dioksido.

Medus. Tyrimai taip pat ne kartą patvirtino, kad medus gali išgydyti randus bei žaizdas. Naudokite natūralų medų, kurį turite namuose.

Vitaminas C. Ieškokite šio ingrediento pirkdami kremus bei drėkiklius. Vitaminas C geriau veikia kartu su kitomis šviesinančiomis medžiagomis, tokiomis kaip soja ar saldymedis.

Niacinamidas: Tyrimai rodo, kad niacinamidas gali padėti sumažinti dėmes ant veido, ypač tamsias.

Retinoidai – tai vitamino A deriniai. Pastebėta, kad žmonės, derinantys retinoidus su glikolio rūgštimi – net 90% pagerino savo odos būklę bei pašalino randus. Nepamirškite, kad retinoidus reiktų naudoti tik naktį.

Odos tipo nustatymas namuose

Odos tipo nustatymą preliminariai galite atlikti ir namuose. Jis nustatomas pagal riebalų gamybos intensyvumą. Kaip tai padaryti? Švariai nusiplaukite veidą ir nusausinkite. Palaukite 30 minučių. Pasimkite sugeriamą popierių arba lengvo audinio skiautelę ir švelniai paspauskite ant veido odos. Padarykite tai ant skirtingų veido sričių: pradžioje nosies, paskui kaktos, skruostų bei smakro. Laikykite lapą ar skiautelę prieš šviesą ir pažiūrėkite kiek popierius yra skaidrus.

Jeigu ant skiautelės matoma šiek tiek „atšerpetojusi“ oda – ji bus sausa.

Jei sudrėkusi – vadinasi Jūsų oda riebi.

Skirtingi absorbcijos lygiai skirtingose ​​veido srityse – vadinasi oda mišri.

Nei „atšerpetojusi“ nei per daug sudrėkusi – Jūsų oda normali.

Tačiau čia nieko neminima apie jautrią odą, kurios ir negalime šiuo būdu nustatyti. Jautri oda prilauso nuo to, kaip ji reaguoja į tam tikrus produktus, kaip ji pati save apsaugo nuo aplinkos poveikio, kaip greitai ji parausta. Jautri oda dažnai yra linkusi į įvairias alergijas.

Kada dėl odos problemų reiktų kreiptis į dermatologą

Jei Jūsų odai nepadeda nei vienas šių produktų ingredientų, matote, kad jau išbandėte kalnus priemonių – ir vis dar nieko.... Būtinai apsilankykite pas dermatologą. Sunkesnės spuogų ar randų problemos išsprendžamos receptiniais vaistais: galbūt antibiotikais? Specialistas gali giliau ištirti Jūsų odą  ir duoti gerų patarimų specifinei priežiūrai bei patarti, kokius produktus rinktis.

Parašykite komentarą: