Nemokamas pristatymas nuo 18 eur** pasirinkus pristatymą į siuntų terminalą
0prekių
Prekių krepšelis tuščias
 
Kategorijos
Naujienlaiškis

Porėtas plaukas: jo ypatybės ir priežiūra

Porėtas plaukas, jo ypatybės ir priežiūra

Kas apskritai yra tas porėtas plaukas? Koks jis? Atsakymas labai paprastas. Plauko porėtumas yra jo subegėjimas sugerti drėgmę ir tai galime suskirstyti į tris kategorijas: žemas, normalus ir aukštas  drėgmės sugėrimo lygis. Pvz. jeigu Jūsų plaukas yra mažai porėtas, tuomet plauko kutikulas yra gana uždaras ir sunkiai pasiduoda drėkinimui. Svarbu suprasti, kad porėtas plaukas – yra pažeistas plaukas. Kuo žmogus vyresnis – tuo jo plaukas yra labiau porėtas.

Kaip žinoti, koks Jūsų plauko porėtumo lygis? Plaukų porėtumas tai plauko gebėjimas arba negebėjimas absorbuoti drėgmę bei chemines medžiagas į plauko kutikulo sluoksnius bei žievę. Porėtas plaukas yra pažeistas, ypač tokios  plauko savybės ryškėja tuomet, kai žmogus sensta. Savotiškai sensta ir jo plaukas. Plauko kutikulo sluoksniai įplyšta, pradeda traškėti, luptis bei išsišakoja.

Jauno žmogaus, sveiki plauko kutikulo sluoksniai yra plokšti ir puikiai išsaugo drėgmę. Pažeisti kutikulai neišlaiko savyje drėgmės, yra pernelyg sausi. Dažniausiai, gražių plaukų paslaptis slypi tame, kaip mums sekasi „išlaviruoti“ tarp aukšto ir žemo plauko porėtumo lygio.

Ypač porėti plaukai. Tai labai sausi, šiurkštūs, dažnai į lūžinėjimą linkę plaukai. Jie greitai praranda drėgmę. Tokių plaukų tekstūra yra stipriai pažeista, jų kutikuluose yra daug nelygumų, kurie pradžioje gali įsisavinti netgi per daug drėgmės, tačiau vėliau jos ir nesugeba išlaikyti. Rinkitės šampūną porėtiems plaukams. Gerai juo išsiplovę galvą, praskalaukite plaukus drungnu, beveik šaltu vandeniu. Jeigu Jūsų plaukai yra ypač porėti, visuomet naudokite nenuplaunamą kondicionierių, kuris tarsi užrakins drėgmę plauko viduje.

Mažas plauko porėtumas. Šio tipo plaukai iš karto nesugeria drėgmės ar Jūsų naudojamų drėkinančių priemonių. Taip pat, jeigu leidžiate plaukui išdžiūti natūraliai ir tai užima labai daug laiko, galite būti tikri, kad Jūsų plaukas yra mažai porėtas. Dažniausiai jie yra lygūs, blizgūs, atrodo sveiki ir gyvybingi. Tokiems plaukams yra svarbu atverti kutikulus ir suteikti drėgmės. Šio tipo plaukus galite plauti šiltu ar net karštu vandeniu. Geriausi tinka šampūnai ir kondicionieriai , kurių sudėtyje gausu natūralių aliejų, ypač argano. Produktai su keratinu taip pat puikia tinka mažą porėtumą turinčiam plaukui.

Vidutinis plauko porėtumas. Jums pasisekė! Šio tipo plaukai reikalauja mažiausiai priežiūros. Plaukai patys absorbuoja reikiamą drėgmės kiekį, greitai neišdžiūsta, nesivelia, daug ilgiau išlaiko Jūsų norimas šukuosenas. Plaukus galite plauti drungnu vandeniu ir kiekvieną kartą formuoti kokią tik norite šukuoseną. 

Parašykite komentarą: